Do KDH môžu konečne začať prichádzať ľudia

Autor: Simona Tomanová | 18.2.2018 o 20:34 | Karma článku: 2,39 | Prečítané:  678x

Týmto blogom nechcem spochybniť Vašu mienku, chcem len pomôcť a možno trochu našepkať tomu, kto stále nie je rozhodnutý, komu dať hlas v boji o predsednícke kreslo v „zatiaľ“ mimoparlamentnom hnutí. Verím Richardovi Vašečkovi!

     Vašečka je, podľa mňa, autentický a kresťanský politik a má za sebou všetky kresťanské skupiny i podporu biskupov. Kresťanský štýl aj myslenie je v jeho prípade prirodzené. Má veľmi dobré vzťahy s lídrami v širokom politickom spektre, a to je základ pre vývoj koaličného potenciálu pre KDH. Ako učiteľ rozumie školstvu, ako praktizujúci kresťan, manžel a otec bude citlivý na témy, ktoré sú pre KDH prioritou.

      Na post predsedu KDH ho nepresvedčili len jeho členovia, ale aj tisíce hlasov, ktoré v minulosti dostal, a ktoré teraz priláka späť. Ľudia chcú opäť voliť KDH, dokonca v prípade Vašečkovej výhry aj doňho vstúpiť. Záujem na sociálnych sieťach ma prekvapil. Je čas zjednotiť hlasy kresťanských voličov a posilniť kresťanskú politiku. Verím, že prinesie víziu spájania kresťanských síl v politike, a bude to na prospech nie len hnutia, ale aj celému Slovensku. KDH už nemusí čakať do roku 2020, zastúpenie v parlamente už má. Ako predseda poslaneckého klubu OĽaNO spojil rôznorodé osobnosti v rámci klubu a zákonite vedel budovať spoluprácu s politickými stranami.

     Hlavný dôvod, prečo Vašečka odišiel z OĽaNO je, že chce zjednotiť kresťanské sily v politike a v KDH to môže robiť reprezentatívnejšie. Chce spájať vnútro strany, aby to nebola strana jedného muža, chce doniesť jednotu a pestrosť. Pod jeho vedením sa pre nás otvoria aj ostatné politické subjekty, keďže vie prijať aj ostatných členov a pracovať s ich potenciálom.  Zdôrazňuje, že strana pod jeho vedením už nebude vo vláde len ako prístavok, ale ako silný a stabilný partner, ktorý presadí svoj program.

      Nechcem Hlinu očierňovať, podľa mnohých vytiahol hnutie z pod čiernej zeme. Vďaka mu za jeho, pre stranu, obohacujúce výsledky, no strana potrebuje zmenu, nové zmýšľanie, bez strachu a v slobode. KDH už musí prestať hovoriť o záchrane a nádeji, treba začať rozprávať o obrovskom potenciáli , ktorý v ňom je. Zmeniť politický štýl predsedu by tiež nebolo na škodu. Menej agresívne, drsné, nespravodlivé a príliš autoritatívne správanie vedenia strany v takomto hnutí je neprijateľné.

     Každopádne, KDH ukáže svoj skutočný obraz až po voľbách. Dúfam, že porazená strana prijme prehru s pokorou, a že sa vytvorí súdržnosť spolupráce. Po 17. marci uvidíme, kto je aký kresťan.

     Ja verím Richardovi Vašečkovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?