Do KDH môžu konečne začať prichádzať ľudia

Autor: Simona Tomanová | 18.2.2018 o 20:34 | Karma článku: 2,38 | Prečítané:  642x

Týmto blogom nechcem spochybniť Vašu mienku, chcem len pomôcť a možno trochu našepkať tomu, kto stále nie je rozhodnutý, komu dať hlas v boji o predsednícke kreslo v „zatiaľ“ mimoparlamentnom hnutí. Verím Richardovi Vašečkovi!

     Vašečka je, podľa mňa, autentický a kresťanský politik a má za sebou všetky kresťanské skupiny i podporu biskupov. Kresťanský štýl aj myslenie je v jeho prípade prirodzené. Má veľmi dobré vzťahy s lídrami v širokom politickom spektre, a to je základ pre vývoj koaličného potenciálu pre KDH. Ako učiteľ rozumie školstvu, ako praktizujúci kresťan, manžel a otec bude citlivý na témy, ktoré sú pre KDH prioritou.

      Na post predsedu KDH ho nepresvedčili len jeho členovia, ale aj tisíce hlasov, ktoré v minulosti dostal, a ktoré teraz priláka späť. Ľudia chcú opäť voliť KDH, dokonca v prípade Vašečkovej výhry aj doňho vstúpiť. Záujem na sociálnych sieťach ma prekvapil. Je čas zjednotiť hlasy kresťanských voličov a posilniť kresťanskú politiku. Verím, že prinesie víziu spájania kresťanských síl v politike, a bude to na prospech nie len hnutia, ale aj celému Slovensku. KDH už nemusí čakať do roku 2020, zastúpenie v parlamente už má. Ako predseda poslaneckého klubu OĽaNO spojil rôznorodé osobnosti v rámci klubu a zákonite vedel budovať spoluprácu s politickými stranami.

     Hlavný dôvod, prečo Vašečka odišiel z OĽaNO je, že chce zjednotiť kresťanské sily v politike a v KDH to môže robiť reprezentatívnejšie. Chce spájať vnútro strany, aby to nebola strana jedného muža, chce doniesť jednotu a pestrosť. Pod jeho vedením sa pre nás otvoria aj ostatné politické subjekty, keďže vie prijať aj ostatných členov a pracovať s ich potenciálom.  Zdôrazňuje, že strana pod jeho vedením už nebude vo vláde len ako prístavok, ale ako silný a stabilný partner, ktorý presadí svoj program.

      Nechcem Hlinu očierňovať, podľa mnohých vytiahol hnutie z pod čiernej zeme. Vďaka mu za jeho, pre stranu, obohacujúce výsledky, no strana potrebuje zmenu, nové zmýšľanie, bez strachu a v slobode. KDH už musí prestať hovoriť o záchrane a nádeji, treba začať rozprávať o obrovskom potenciáli , ktorý v ňom je. Zmeniť politický štýl predsedu by tiež nebolo na škodu. Menej agresívne, drsné, nespravodlivé a príliš autoritatívne správanie vedenia strany v takomto hnutí je neprijateľné.

     Každopádne, KDH ukáže svoj skutočný obraz až po voľbách. Dúfam, že porazená strana prijme prehru s pokorou, a že sa vytvorí súdržnosť spolupráce. Po 17. marci uvidíme, kto je aký kresťan.

     Ja verím Richardovi Vašečkovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.

DOMOV

Dobré ráno: Fico s Kaliňákom sa vysmiali protestom aj prezidentovi

Saková je Kaliňákov, teda náš človek.

KOMENTÁRE

Saková je ďalší výkrik zúfalstva

Čím skôr však bude Saková vo funkcii, tým skôr bude môcť vláda žať politické plody svojho rozhodnutia.


Už ste čítali?